Dzisiaj mamy: Poniedziałek 27.09.2021

Nagrody dla Kongresu "Obywatel Senior"

Dwie nominacje do nagrody Prezydenta RP


Kongres „Obywatel Senior” został nominowany do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP w kategorii współpraca samorządów. Nominację z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrał prezes Parku Śląskiego Arkadiusz Godlewski.

- Udało nam się zachęcić do współorganizowania Kongresu jedenaście samorządów z naszego województwa – podkreśla Ewa Kulisz, która przygotowała zeszłoroczny kongres. Łącznie w trzech kategoriach o Nagrodę Obywatelską ubiegło się ponad 120 podmiotów.- W swojej kategorii znaleźliśmy się w ścisłym gronie czterech nominowanych. To ogromne wyróżnienie – podkreśla Kulisz.

Drugą nominację do tej prestiżowej nagrody zdobył projekt Sieć Gmin Przyjaznych Seniorom

Nagroda Obywatelska Prezydenta RP została ustanowiona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku. W zamyśle jest wyróżnieniem wybitnych, nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich na rzecz dobra wspólnego. Nagradzani są wzorem do naśladowania.

Do Nagrody Obywatelskiej mogą kandydować wyłącznie inicjatywy zamieszczone na Witrynie Obywatelskiej Prezydenta RP. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Śląskie na 5 za Kongres

slaskie na-6

Za Kongres „Obywatel Senior” i Parkową Akademię Wolontariatu 15 marca 2013 roku prezes Parku Śląskiego odebrał nagrodę specjalną wojewody śląskiego „Śląskie na 5”.

Kolejna edycja konkursu była inspirowana Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Nagrody wręczył Andrzej Pilot, wicewojewoda śląski. Statuetkę odebrał Arkadiusz Godlewski, prezes parku.

Prezes zapraszał też na II Kongres. – Seniorzy to temat ciągle aktualny. 16 i 17 września po raz kolejny spotkamy się, aby rozmawiać o tym, co jest ważne dla osób starszych.

na gĂłrÄ~Y strony wstecz
Copyright © 1995-2011 Park Śląski