Dzisiaj mamy: Piątek 22.06.2018

Rzecznik Praw Obywatelskich w Sejmie o Kongresie „Obywatel Senior”

„Chciałabym wszystkich wolontariuszy, którzy z nami współpracują i przygotowują się do jesiennego kongresu osób starszych w Chorzowie, serdecznie z tego miejsca [trybuny sejmowej – przyp. red.]pozdrowić" – powiedziała kilka dni temu prof. Irena Lipowicz Rzecznik Praw Obywatelskich w Sejmie.

Pod koniec czerwca prof. Irena Lipowicz złożyła przed Sejmem „Informację o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich w 2011 roku z uwagami o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela".

W swoim wystąpieniu przed przedstawicielami wszystkich klubów pani Rzecznik mówiła m.in.: - W każdej działalności trzeba wyznaczać priorytety. Moim priorytetem były przez te dwa lata m.in. prawa osób starszych, osób niepełnosprawnych oraz imigrantów. Pod naszymi auspicjami zainaugurowaliśmy Forum Inicjatyw Senioralnych jako płaszczyznę porozumienia i współpracy instytucji publicznych, organizacji społecznych i środowisk aktywizacji osób starszych. To jest bardzo ważna działalność. Bardzo cenne są uniwersytety trzeciego wieku. Cieszę się i muszę z wdzięcznością skomentować zamiar rządu wzmocnienia finansowego działalności uniwersytetów trzeciego wieku, jednak nie każdy musi w zaawansowanym wieku uczęszczać na uniwersytet. Powinno być więcej inicjatyw dla ludzi o różnych zainteresowaniach. Takim przykładem jest Parkowa Akademia Wolontariatu oraz wspomaganie wolontariatu osób starszych. Chciałabym wszystkich wolontariuszy, którzy z nami współpracują i przygotowują się do jesiennego kongresu osób starszych w Chorzowie, serdecznie z tego miejsca pozdrowić.

na gĂłrÄ~Y strony wstecz
Copyright © 1995-2011 Park Śląski