Dzisiaj mamy: Poniedziałek 27.09.2021

Czy twoja gmina jest przyjazna seniorom? Sprawdź

Koalicja na rzecz Gmin Przyjaznych Seniorom – Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, Fundacji Park Śląski oraz Parku Śląskiego – po raz czwarty zaprasza do włączenia się w Sieć Gmin Przyjaznych Seniorom. Tworzą ją miasta i wsie, które dbają o jakość życia swoich starszych mieszkańców, starają się ją poprawiać.

Zgłosić gminę mogą: przedstawiciele gmiy, organizacji, seniorzy. Po prostu każdy. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 września.

W czasie Kongresu Obywatel Senior 2 października 2017 w Parku Śląskim w Chorzowie pokażemy najciekawsze projekty. Gminy, które znacznie poprawiły jakość życia swoich starszych mieszkańców i zgłosiły swój akces do Sieci, otrzymają certyfikat Gmina Przyjazna Seniorom. Gminy, które wprowadziły dobre, ale pojedyncze działania, otrzymają wyróżnienia. Wszystko to bez żadnych opłat.

Na naszej stronie w zakładkach po lewej znajdziecie Państwo:

  • Wytyczne dla Gmin Przyjaznych Seniorom.
  • Regulamin certyfikatu i statuetki dla Gminy Przyjaznej Seniorom.
  • Formularz zgłoszeniowy.
  • Listę gmin, które otrzymały certyfikaty i wyróżnienia w poprzednich latach, oraz krótki opis ich projektów. 

Projekt Sieć Gmin Przyjaznych Seniorom w 2015 roku otrzymał prestiżową nominację do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP w kategorii Partnerstwo Samorządów.

na gĂłrÄ~Y strony wstecz
Copyright © 1995-2011 Park Śląski